Nekráčej přede mnou, možná za tebou nepůjdu. Nekráčej za mnou, možná tě nedokážu vést. Kráčej vedle mě a buď můj přítel.

| Zase Jedůůů =D =D |

Jiří Langmajer

17. února 2009 v 14:50 |  Herci

Jiří Langmajer

Povolání: Herec
Věk: 42
Datum narození: 03.06.1966
Místo narození: Plzeň, Česká republika
Znamení: Blíženci

1966 - narozen 3. června v muzikantské rodině v Plzni, ženatý, dvě dcery
1981 - 1987 - se seznamuje se životem v metropoli díky studiu na hudebně- dramatickém oboru pražské Konzervatoře. Zpívá, hraje na housle, kytaru, violu, stepuje, plave, lyžuje, jezdí na koni. Režisér Smyczek ho obsazuje do TV seriálu Třetí patro. Následují "otazníkové" filmy Copak je to za vojáka? a Proč?.
1989 - točí film Nemocný bílý slon a TV seriál Vlak dětství a naděje, hraje divadlo
1990 - točí film Tichá bolest, hraje divadlo
1993 - točí pro televizi Zámek v Čechách, hraje divadlo
1994 - točí TV seriál Bylo nás pět, filmy Díky za každé nové ráno a Ještě větší blbec, než jsme doufali, hraje divadlo
1995 - točí pohádku Jak si zasloužit princeznu, hraje divadlo
1997 - převtěluje se do do prince Wolfa v pohádkovém filmu Pták ohnivák a Cassidyho v televizním seriálu Zdivočelá země. Přes zákaz produkce absolvuje čtyři seskoky pádakem z výšky 1 km - jen zázrakem se mu nic nestalo. Z toho důvodu za půl roku skáče bungee jumping z 54 m...
1999 - točí filmy Ex Offo a Návrat idiota, hraje divadlo, díky čemuž se (za roli Caliguly) stává držitelem prestižní ceny
Thálie pro umělce do 33 let 2000 - pokračuje v převtělování v TV seriálu Případy detektivní kanceláře Ostrozrak a v celovečerním filmu Král sokolů, hraje divadlo
2001 - točí kromě jiného TV seriál Nemocnice po dvaceti letech, hraje divadlo
2002 - v rámci Shakespearovských slavnostní na Pražském hradě vystupuje v Králi Learovi v režii Martina Huby. Zde poprvé exceluje scela nahatý na jevišti společně s Janem Třískou (Lear a Edgar).
2003 - v rámci Shakespearovských slavností přijal roli Hamleta, kterého odehral celkem 45 krát. Celkový počet jeho odehraných divadelních představení činí jenom za tento rok 236! "Normální člověk by tohle nedělal", říká.
Natočil dvě TV inscenace - detektivku Vrah jsi ty a s Vlastou Chramostovou si zahrál ve filmu PF 77.
Divadelni angažmá: krátce Divadlo na Vinohradech, věrně Divadlo pod Palmovkou (Peer Gynt - hraje 10 let/180 repríz, Caligula - 5 let/120 repríz, Amadeus - 4 roky/110 repríz, Ubohý vrah - nominován na Cenu Thálie za Nejlepší mužský herecký výkon, zatím poslední jeho role je Sofoklův Oidipus...), hostování: Národní divadlo, Hudební divadlo v Karlíně, Černé divadlo, Viola (s Miroslavem Moravcem hraje životní příběh Jeana Cocteaua a Jeana Maraisa - ve hře Modrý anděl) atd.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama